در گروه های خبری ویژه
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 692

یادواره شهدای لشکر ٦

در همایش یادواره شهدای لشکر ٦ عنوان شد؛

یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 23:06 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سردار سلیمانی: اصلی ترین ضعف دشمن در جبهه‌های مختلف عدم وجود رهبری چون رهبر انقلاب است/ محصولی: الگوی مردم سالاری دینی توانسته هندسه قدرت در جهان را به نفع مسلمانان تغییر دهد

امروز جمهوری اسلامی ایران یک الگوی عملی حکومت داری مبتنی بر اسلام ناب را به جهانی مملو از ایسم های الحادی و مادی عرضه کرده و در رویارویی با الگوهای برگرفته از مکاتب شرقی و غربی به عبارتی از سوسیالیسم شرقی تا لیبرال دموکراسی غربی به توفیقات بزرگی رسیده و توانسته این الگو را به اقصی نقاط منطقه و جهان صادر کند.

همایش یادواره شهدای لشکر ٦ با حضور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، آیت‌الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، صادق محصولی فرمانده این لشکر در دوران دفاع مقدس و پرویز فتاح جانشین وقت لشکر در مجتمع فرهنگی طلائیه تهران برگزار شد.
 به گزارش رجانیوز به نقل از خبرنامه دانشجویان این همایش که همه ساله با حضور فرماندهان و مسئولان لشکر ٦ ویژه پاسداران با عنوان یادواره شهدای لشکر برگزار می شود با حضور جمع کثیری از فرماندهان و مسئولان دوران دفاع مقدس و با خوش آمد گویی صادق محصولی فرمانده دوران جنگ تحمیلی در لشکر ٦ آغاز شد.
  سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در این همایش طی تحلیلی در مورد وضعیت منطقه و پیشرفت های سپاه اسلام و شکست‌های پی درپی جبهه استکبار در منطقه به سخنرانی پرداخت.
 سردار قاسم سلیمانی با توجه به نقش بی‌بدیل رهبری معظم اصلی‌ترین عامل قدرت نیروهای اسلام و پیروزی های مهم در منطقه را وجود رهبری فرزانه دانست که مؤید به تاییدات الهی است و اصلی ترین ضعف دشمن در جبهه های مختلف را عدم وجود همچون رهبری ابراز کرد.
 

سردار سلیمانی در ادامه گفت: همه آرزو داریم که از لحظه لحظه عمرمان کم شود و بر عمر رهبر عزیز انقلاب افزوده شود.
 سپس صادق محصولی فرمانده وقت لشکر ٦ به سخنرانی پرداخت و ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای لشکر از جمله شهیدان عاصمی، عابدی، گردن صراحی، عشوری، قربانی، جعفریان، کشاورز، قناعت، اسماعیلی، سیانکی، بهشتی و پاکنژاد به ذکر خاطراتی از روش و منش شهدا پرداخت.

محصولی در ادامه گفت: اگر در دوران دفاع مقدس وظیفه ما حضور در جبهه ها و دفاع از کیان و ناموس ملت و کشور عزیز ایران بود، امروز نیز باید با یاری گرفتن از روح بلند شهدا به تکالیف اجتماعی خود عمل کنیم و با حضور مؤثر در صحنه های مختلف کشور مخصوصا جبهه جنگ نرم جلوی زیاده خواهی و تعدی دشمن را در فکر و اندیشه و سبک زندگی مان گرفته و با بصیرت یابی و بصیرت دهی و بصیرت افزایی و با روحیه مجاهدت به یاری همدیگر بشتابیم.
فرمانده وقت لشکر ٦ گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران یک الگوی عملی حکومت داری مبتنی بر اسلام ناب را به جهانی مملو از ایسم های الحادی و مادی عرضه کرده و در رویارویی با الگوهای برگرفته از مکاتب شرقی و غربی به عبارتی از سوسیالیسم شرقی تا لیبرال دموکراسی غربی به توفیقات بزرگی رسیده و توانسته این الگو را به اقصی نقاط منطقه و جهان صادر کند.

امروز جمهوری اسلامی توانسته جبهه مقاومت و پایداری را در مقابل مستکبرین در منطقه و جهان شکل داده و هدایت کند. به عبارت دیگر الگوی مردم سالاری دینی توانسته است هندسه قدرت در جهان را به نفع مسلمانان تغییر دهد.
 محصولی گفت: علت اصلی دشمنی استکبار با ایران اسلامی این است که یک الگوی برخاسته از متن دین به رهبری امام خمینی(ره) و در حال حاضر امام خامنه ای در قالب نظریه ولایت مطلقه فقیه به همه موانع سر راه خود اعم از جنگ سخت و جنگ نرم در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... توانسته ضمن امت‌سازی، جامعه‌سازی و نهادسازی بین واقعیت‌ها و آرمان‌ها رابطه برقرار کند و ضمن به چالش کشیدن گفتمان سکولار که در پی حداکثرسازی قدرت‌ها بوده، یک گفتمان شریعت محور با رهیافت دینی و الهی ارائه کند که آینده رهیافت ها و دکترین‌های یکجانبه گرایی و استکباری و تهاجمی دشمن را با تنگنا مواجه کند.
 در ادامه این همایش آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران ضمن سخنرانی خود به تفسیر آیه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ» پرداخت و ضرورت خودسازی فردی و صبر و مقاومت و پایداری اجتماعی و مرزبانی از نفوذ دشمن در قلمرو فکر و سرزمین و پارسایی و تقوا پیشگی جهت رستگاری و عاقبت بخیری را بیان کرد. وی با ذکر آیات و روایات ضرورت توجه مسئولان اجرایی کشور را به بهشت و جهنم مردم و نقش مسئولان در این زمینه یادآور شد.

سپس سیدپرویز فتاح، جانشین وقت فرماندهی لشکر ٦ ویژه پاسداران و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طی سخنانی با بیان اینکه محرومین ولی نعمت ما هستند، افزود: ما باید بر موضوع عدالت بیش از این توجه کنیم. وی ضمن انتقاد از حقوق های نجومی و املاک و وامهای نجومی ضرورت ساده زیستی مسئولین و توجه به محرومین وآسیب های اجتماعی را مورد تاکید قرار داده و حساسیت و تذکرات مقام معظم رهبری در این مورد را یاد آور شد.

در پایان صادق محصولی فرمانده و پرویز فتاح جانشین وقت لشکر طی برنامه پرسش و پاسخ، به سوالات حاضرین پاسخ دادند.
 گفتنی است لشکر ٦ ویژه پاسداران در دوران دفاع مقدس انجام عملیا‌ت‌های مرزی و برون‌مرزی از جمله عملیات های بیت المقدس 2 و 7 و فتح 1 (کرکوک) و فتح 4 و 5 را بر عهده داشته و فرمانده آن نیز صادق محصولی بوده است.

از راست به چپ: سیدمهدی ثمره هاشمی، سیدپرویز فتاح، جواد کثیری و صادق محصولی

 

خواندن 856 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 304

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family