در گروه های خبری ویژه
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 691

تشریح

فعالیت جمعیت بانوان فرهیخته در ارومیه

دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 20:20 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کارشناس امور بانوان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، فعالیت جمعیت بانوان فرهیخته را تشریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، مریم گراوندی، روز چهارشنبه 15 دیماه سال 95 در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی فعالیت جمعیت بانوان فرهیخته در جامعه را بسیار موثر دانست و بر لزوم همسویی و هم فکری برای معرفی، همچنین فعال سازی جمعیت بانوان فرهیخته در فضای مجازی و رسانه ها تاکید کرد.

وی در پاسخ به این سوال که جمعیت بانوان فرهیخته چه جمعیتی است گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بر مبنای منویات مقام معظم رهبری و بر اساس وظایف ذاتی خود برای مشارکت بانوان در عرصه ی فرهنگ دین ساز و کارهایی را طراحی و به اجرا درآورده است. این جمعیت تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل و دارای شخصیت حقوقی مستقل است.

گراوندی ادامه داد: در این راستا معاون امور فرهنگی و تبلیغ بمنظور شناسایی بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های فرهنگ دینی در جامعه بعنوان الگوی موفق و بهره مندی از مشارکت اندیشمند آنان اقدام به تشکیل جمعیت بانوان فر هیخته و فعال در عرصه های دینی و فرهنگی به مدت نامحدود می‌کند.

کارشناس امور بانوان تبلیغات اسلامی استان در خصوص حوزه ی فعالیت این جمعیت بیان داشت: این جمعیت نهادی است دینی و فرهنگی که دارای شخصیت حقوقی است، همچنین مستقل بوده و بصورت مردمی در راستای ترویج ارزش های نظام اسلامی اقدام به فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و دینی می‌کند.

وی درخصوص اعضای جمعیت بانوان فرهیخته اظهارداشت: اعضای این جمعیت، بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های دینی و فرهنگی استان می باشند که تمایل به فعالیت در چارچوب اساسنامه را داشته و عضویتشان مورد تایید شورای استانی و شورای مرکزی است، آنها دارای تحصیلات کارشناسی ارشد به بالا و تالیفات و مقاله می باشند.

گراوندی در پایان ضمن تاکید بر لزوم معرفی جمعیت بانوان فرهیخته و فعال، همچنین برنامه های آن تصریح کرد: هم سویی و همفکری، لازمه ی تحقق این مهم است زیرا چهره ی بانوان طبق موازین و آموزه های دین مبین اسلام معرفی نشده و متأسفانه استفاده ی ابزاری در حوزه ی زنان انجام شده است. آموزه های دینی و سیره ی زندگی حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای معرفی بانوان در جامعه است و این قشر با الگوگیری از آن حضرت باید در همه ی عرصه‌ها به‌عنوان نماد و الگو برای همه ی جامعه معرفی شوند.

خواندن 2286 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 324

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family